Poskromy

W naszej ofercie znajdą Państwo specjalistyczne poskromy weterynaryjne, które są istotnym elementem humanitarnego postępowania nie tylko przy podporządkowaniu, ale również transporcie i codziennej obsłudze bydła mięsnego. Poskromy weterynaryjne są wykonane z najwyższej klasy materiałów gwarantujących bezpieczeństwo zarówno bydła, jak i ludzi. Lokalizując poskrom, należy uwzględnić np. zmianę oświetlenia oraz duże kontrasty, których bydło się boi. W poskramianiu bydła nieocenione są również panele ogrodzeniowe.

Jakie są rodzaje poskromów?

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy bogatą ofertę poskromów weterynaryjnych. W naszej ofercie można znaleźć między innymi poskromy z wagą inwentarzową, poskromy do korekty racic, a także bramy zasuwne.

Oferowane poskromy pozwalają na wykonanie następujących zabiegów weterynaryjnych:

  • inseminacja,
  • wypalanie rogów,
  • kolczykowanie,
  • korekta racic.

Najwyższej jakości poskromy umożliwiają pełną kontrolę nad bydłem, natomiast otwierane drzwi z różnych stron zapewniają komfortowy dostęp do zwierzęcia, co zwiększa bezpieczeństwo hodowcy lub weterynarza.

Na czym polega poskramianie?

Poskramianie uważane jest obecnie za jedną z podstawowych czynności, które wykonuje się na fermach bydła, zarówno mięsnego, jak i mlecznego. Należy pamiętać, że bydło mięsne ma o wiele mniejszy kontakt z człowiekiem, niż bydło mleczne, dlatego nawet pozornie proste zabiegi, które u bydła mlecznego wymagają jedynie niewielkiego poskromienia, u bydła mięsnego są o wiele bardziej konieczne i o wiele bardziej zaawansowane.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4