Kompleksowe rozwiązania dla hodowli zwierząt

Dlaczego warto zainwestować w ogrodzenie elektryczne dla bydła?

Ogrodzenie elektryczne to taki sposób utrzymania kontroli nad zwierzętami gospodarczymi, który z jednej strony utrzymuje je w obszarze pastwiska, z drugiej jest bezpieczny dla ich życia i zdrowia. Dlaczego jest to dobra inwestycja?

Po pierwsze bezpieczeństwo

Ogrodzenie elektryczne (pastuchy) dla bydła działają w niezwykle prosty sposób, są łatwe w obsłudze. Ponadto są relatywnie niedrogie (jego budowa może być tańsza niż ogrodzenia drewnianego czy mniej bezpiecznego dla zwierząt drutu kolczastego) i pozwalają zadbać o dobrostan zwierząt. Zwierzę w kontakcie z ogrodzeniem otrzymuje krótki impuls elektryczny sprawiający niewielki i trwający krótką chwilę ból. Kontakt z ogrodzeniem nie skutkuje żadnymi ranami i obrażeniami. Działa natomiast odstraszająco. Przy kolejnej próbie zwierzę już wie, że nie powinno zbliżać się do ogrodzenia i zachowuje od niego odpowiedni dystans.

Ważnym argumentem za zainwestowaniem w ogrodzenie elektryczne jest ochrona przed drapieżnikami, które mogą przyjść na teren naszego gospodarstwa. Chroni ono bydło przed atakami innych zwierząt, a pastwisko nie jest niepokojone przez nieproszonych gości. Dzięki ogrodzeniu rośnie również wydajność pastwiska, a nasze krowy mają cały czas dostęp do świeżej trawy. Można je również w prosty sposób zdemontować i przenieść w inne miejsce, a z jego obsługą po instalacji poradzi sobie każdy hodowca.

Zaufaj specjaliście

Panele ogrodzeniowe dla bydła produkowane w naszej firmie zostały wielokrotnie przetestowane. Nasi specjaliści o wieloletnim doświadczeniu chętnie udzielą też wsparcia w montażu ogrodzeń (dbając o odpowiednią izolację, uziemienie i bezpieczeństwo), dobiorą odpowiednie akcesoria a cała inwestycja zostanie przeprowadzona terminowo. Dobiorą też odpowiedni rodzaj ogrodzenia do rozmiaru, temperamentu i grubości sierści oraz skóry zwierząt, jak i wielkości stada. Pomożemy również zaplanować przebieg ogrodzenia i obliczymy wszystkie koszty. Na nasze produkty dajemy gwarancję.

Borys s.c.

Jankówko 1E

62-200 Gniezno

TEL. 61 425 27 98

O NAS

Firma BORYS na polskim rynku istnieje już od 1994 roku. Jako jedyna w Polsce zajmuje się sprzedażą oraz profesjonalnym montażem stałych ogrodzeń elektrycznych.
Zapraszamy do kontaktu.