Kompleksowe rozwiązania dla hodowli zwierząt

Na jakiej zasadzie działają elektryczne pastuchy?

Pastuchami elektrycznymi nazywamy ogrodzenia elektryczne dla zwierząt. Ich zasada działania jest niezwykle prosta. Taki rodzaj ogrodzenia oddziałuje na zwierzę na dwa sposoby. Po podejściu do płotu zwierzę jest rażone prądem o niewielkiej sile, odczuwając niezbyt dotkliwy ból. W efekcie wyrabia się w nim nawyk, który kojarzy dotknięcie ogrodzenia z nieprzyjemnym impulsem. Dzięki temu następnym razem zwierzę będzie unikało podejścia do ogrodzenia, chcąc uniknąć bólu.

Pastuch elektryczny: Bezpieczne i niedrogie rozwiązanie

Zastosowanie ogrodzenia w postaci pastucha elektrycznego to rozwiązanie, które jest bezpieczne dla zwierzęcia. Kontakt z pastuchem nie wywołuje żadnego efektu, który mógłby stanowić jakiekolwiek zagrożenie dla zwierzęcia, a jednocześnie uzyskujemy pożądany efekt. Rozwiązanie to jest również niedrogie w wykonaniu i montażu oraz służy przez długi czas.

Rodzaj ogrodzenia i dobór materiałów do jego wykonania należy dostosować do różnych czynników takich jak ukształtowanie terenu czy rodzaj zwierząt hodowlanych (np. inne ogrodzenie będzie zastosowane w przypadku bydła mlecznego a inne zwierząt hodowanych na mięso, znaczenie mogą mieć również pozostałe cechy fenotypowe takie jak temperament czy długość sierści zwierząt). W trosce o bezpieczeństwo powinniśmy również pamiętać o właściwym oznakowaniu terenu, szczególnie jeśli nasze pastwiska znajdują się w okolicy terenów publicznych.

Nasze przedsiębiorstwo od lat jest uznanym producentem sprzętu dla hodowców bydła. Nasi klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w wyborze najlepszego rozwiązania oraz wsparcie przy montażu urządzeń. Pokażemy również jak najlepiej konserwować ogrodzenie tak, aby uniknąć awarii i ograniczyć koszty oraz zadbać o bezpieczeństwo.

Dzięki sprzedawanym przez nas urządzeniom praca hodowców staje się dużo łatwiejsza. Hodowla jest chroniona przed intruzami a trawa przed zadeptaniem, co pozwala ją utrzymać w dobrej kondycji.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Nasi pracownicy udzielą wszystkich niezbędnych informacji, dokonają wyceny i zaproponują rozwiązanie skrojone pod Twoje potrzeby.

Borys s.c.

Jankówko 1E

62-200 Gniezno

TEL. 61 425 27 98

O NAS

Firma BORYS na polskim rynku istnieje już od 1994 roku. Jako jedyna w Polsce zajmuje się sprzedażą oraz profesjonalnym montażem stałych ogrodzeń elektrycznych.
Zapraszamy do kontaktu.