Kompleksowe rozwiązania dla hodowli zwierząt

W jakiej sytuacji montować bramy łąkowe?

Wypas zwierząt na łąkach jest korzystny dla osób, które zajmują się ich hodowlą, jednak z pewnością korzystają na tym również same zwierzęta, które zyskują zdecydowanie więcej swobody. Niezbędna jest jednak ich kontrola. Aby nie uciekły i nie pojawiło się dla nich zagrożenie stosuje się różne rozwiązania. Mogą to być ogrodzenia elektryczne lub panele ogrodzeniowe, jednak niezależnie od wybranej metody potrzebna będzie nam brama łąkowa.

Czemu warto postawić na bramy łąkowe?

Odpowiednio dopasowana brama łąkowa będzie wyjściem i wejście dla zwierząt na pastwisko, a nam zapewni do nich w każdej chwili łatwy dostęp. W ten sposób będą one przebywały na określonej przestrzeni, jednak dla człowieka będzie ona odpowiednio zamknięta. Dodatkowo takie rozwiązania chronią zwierzęta przed chociażby kradzieżą jeśli nie spędzamy z nimi na łące całego dnia, można je skutecznie zabezpieczyć kłódką. Takie bramy dostępne są w różnych rozmiarach, w związku z czym można je idealnie dopasować do swoich potrzeb i wykorzystując je stworzyć na swoim terenie zagrody dla różnych gatunków zwierząt gospodarczych. Bramy łąkowe wraz z odpowiednim ogrodzeniem będą stanowiły zabezpieczenie dla zwierząt, ale i komfort dla hodowców, gdyż dzięki nim nie będzie konieczności stałego kontrolowania zwierząt w czasie wypasu lub też montowania zabezpieczeń na ziemi, np. w formie różnych łańcuchów i sznurków. Brama będzie bardziej humanitarna i lepsza dla zwierząt, które poczują nieco wolności i nieograniczenia w poruszaniu się.

Kiedy jeszcze sprawdzają się bramy łąkowe?

O bramach łąkowych z pewnością powinni pomyśleć hodowcy, którzy na łąki zabierają ze sobą całe stada. Ich upilnowanie przez cały dzień, nawet z pomocą psa pasterskiego może być bardzo trudne. Ogrodzenie i brama stworzą nam komfortowe warunki, ale również zwierzęta będą się czuły swobodnie. Można więc powiedzieć, że różnej wielkości bramy łąkowe są elementem niezbędnym przy hodowli zwierząt takich jak konie, krowy, kozy czy owce. Pozwalają one skutecznie zabezpieczyć przed ucieczką, kradzieżą czy wpadnięciem pod koła samochodu.

Borys s.c.

Jankówko 1E

62-200 Gniezno

TEL. 61 425 27 98

O NAS

Firma BORYS na polskim rynku istnieje już od 1994 roku. Jako jedyna w Polsce zajmuje się sprzedażą oraz profesjonalnym montażem stałych ogrodzeń elektrycznych.
Zapraszamy do kontaktu.

 

Zaproszenie na Zielone Agro Show 2024