Kompleksowe rozwiązania dla hodowli zwierząt

Jak wybrać poskromy dla zwierząt?

Każdy hodowca powinien dokładać wszelkich starań, aby jak najlepiej dbać o zwierzęta, które znajdują się pod jego opieką. W przypadku bydła i jego zdrowia duże znaczenie mają poskromy, które są urządzeniami ułatwiającymi jego pielęgnację. Jest to rozwiązanie stworzone z rur, dodatkowo wyposażone w specjalne pasy, które pozwalają na bezpieczne skrępowanie zwierzyny. W ten sposób łatwiej przeprowadzić niezbędne zabiegi.

Dlaczego poskromy mają ważne?

Odpowiednio dobrane i zamontowane poskromy weterynaryjne zapewniają bezpieczeństwo zarówno zwierzętom, jak i opiekującym się nimi ludziom. Wykorzystuje się je przy różnego rodzaju zabiegach pielęgnacyjnych oraz innych czynnościach związanych z dbaniem o żywy inwentarz, jak no kolczykowanie bydła lub różne formy jego znakowania. Poskromy przydają się również, gdy konieczne jest zbadanie zwierzęcia, czy przeprowadzenie innych drobnych zabiegów weterynaryjnych.

Co istotne materiałowe pasy są stosunkowo delikatne dla zwierzęcia, więc nie odczuwa ono w czasie tych czynności takiego cierpienia czy dyskomfortu, jak w czasie stosowania skórzanych uprzęży, metalowych łańcuchów i obroży. Jednocześnie nie ma ono możliwości ucieczki i wyrywania się, dzięki czemu cała zaplanowana procedura przebiega sprawnie i bez większych trudności. Stres dla zwierzęcia jest również zdecydowanie mniejszy, więc każdy szanujący siebie i swoich podopiecznych hodowca powinien korzystać właśnie z takich rozwiązań.

Na co zwrócić uwagę wybierając poskromy?

Przede wszystkim znaczenie będzie miała ich jakość, wielkość i funkcjonalność. Musimy dobrać rozwiązanie pod posiadane zwierzęta, ich gatunek i rasę. Warto również zobaczyć, jak duże są możliwości regulacji, czy np. wpuszczenie mniejszego zwierzęcia również pozwoli na przeprowadzenie skutecznego zabiegu. Zwróćmy uwagę na renomowanych producentów i poskromy, które polecane są przez ich dotychczasowych klientów. Z pewnością poświęcając nieco czasu na dobranie optymalnego do swojego gospodarstwa rozwiązania będziemy zadowoleni z ostatecznej decyzji.

Borys s.c.

Jankówko 1E

62-200 Gniezno

TEL. 61 425 27 98

O NAS

Firma BORYS na polskim rynku istnieje już od 1994 roku. Jako jedyna w Polsce zajmuje się sprzedażą oraz profesjonalnym montażem stałych ogrodzeń elektrycznych.
Zapraszamy do kontaktu.