Kompleksowe rozwiązania dla hodowli zwierząt

Gdzie znajdą zastosowanie poskromy z wagą inwentarzową?

Przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych i profilaktycznych wymaga na ogół unieruchomienia zwierząt. Będzie to szczególnie ważne w przypadku bydła ze względu na znaczną masę. Sposobem na wykonywanie potrzebnych czynności jest korzystanie z odpowiednio dobranych poskromów. Poza poskromami weterynaryjnymi i przeznaczonymi do korekty racic dostępne są także poskromy z wagą inwentarzową. Przekonajmy się, jaka jest ich konstrukcja i zastosowanie.

Dlaczego ważenie zwierząt jest tak istotne?

Ustalanie wagi zwierząt jest ważne zarówno wówczas, gdy w grę wchodzi bydło rzeźne, jak i hodowla krów mlecznych. W przypadku farm nastawionych na produkcję mięsa kontrola masy ciała zwierząt jest jednym z podstawowych sposobów na weryfikację skuteczności programu żywienia, ponieważ pozwala na ustalenie przyrostów masy. W połączeniu z system identyfikacji zwierząt daje możliwość gromadzenia informacji potrzebnych do podejmowania decyzji o wyborze optymalnego momentu sprzedaży. Przy bydle mlecznym poza kwestiami związanymi z żywieniem pomiar wagi daje możliwość wzbogacenia zbioru danych o informacje o przyroście masy i porównywanie ich z mlecznością, a także na wychwytywanie możliwych problemów zdrowotnych. W obu przypadkach ważenie pozwala na określanie optymalnych momentów rozrodu, doboru leków czy sprawdzania kondycji zwierząt.

Czemu warto używać poskromów z wagą inwentarzową?

Podstawowym warunkiem dokonania prawidłowego pomiaru jest wprowadzenie zwierząt na wagę. Dzięki poskromom można łatwo wydzielić specjalny korytarz do wykonywania ważenia, którym zwierzęta będą przechodzić do stanowiska, a następnie z niego schodzić. Stabilna konstrukcja zrobiona z rur o sporej średnicy gwarantuje bezpieczeństwo zarówno zwierzęciu, jak i osobom obsługującym stado. Jednocześnie zapewnia wygodny dostęp do zwierzęcia przez cały czas. Platforma, na której najczęściej wykorzystuje się blachę ryflowaną, zapobiega poślizgnięciu się zwierzęcia. Po zakończeniu całej procedury zwierzę może przejść przez bramkę, a do poskromu wprowadza się kolejne.

Borys s.c.

Jankówko 1E

62-200 Gniezno

TEL. 61 425 27 98

O NAS

Firma BORYS na polskim rynku istnieje już od 1994 roku. Jako jedyna w Polsce zajmuje się sprzedażą oraz profesjonalnym montażem stałych ogrodzeń elektrycznych.
Zapraszamy do kontaktu.

 

Zaproszenie na Zielone Agro Show 2024