Kompleksowe rozwiązania dla hodowli zwierząt

Jak dobrać siatkę do odstraszania dzikich zwierząt?

Straty w uprawach spowodowane przez dzikie zwierzęta są problemem, który co roku jest zmorą bardzo dużej grupy rolników. Dziki, sarny czy jelenie są w stanie zniszczyć naprawdę duże połacie upraw, czy zalesień. Obecnie dostępne są różne metody odstraszania dzikich zwierząt od upraw, a najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą dla zwierząt jest montaż siatki odstraszającej. Za jej pomocą można stworzyć barierę, która uniemożliwi przejście dzikich zwierząt na dany teren.

Czym jest siatka odstraszająca i jak ją odpowiednio dobrać?

Siatka odstraszająca jest połączeniem ogrodzenia z siatki oraz pastucha elektrycznego, dzięki której nie tylko większe zwierzęta, ale i mniejsze szkodniki nie przedostaną się na ogrodzony teren. Korzystając ze zwykłej siatki i pastucha, trzeba poświęcić nieco więcej czasu na rozłożenie ich i odpowiednie połączenie. Wykorzystanie siatki do odstraszania dzikich zwierząt pozwoli na szybkie i bezproblemowe postawienie ogrodzenia.

Poszukując idealnego ogrodzenia elektrycznego, warto zastanowić się, przed jakim gatunkiem zwierząt ma chronić uprawy. W przypadku dzików warto zdecydować się na solidną siatkę ze stali nierdzewnej. Przewody nierdzewne powinny mieć około 3 milimetry średnicy. Dobrym wyborem jest siatka na słupkach z włókna szklanego, które są niezwykle trwałe i lekkie. Siatki odstraszające dedykowane dzikom są lepszą ochroną niżeli standardowe ogrodzenia ze skrętki.

W przypadku kiedy działkę odwiedzają jelenie lub sarny, warto zdecydować się na nieco wyższą siatkę, dzięki czemu zwierzę nie przeskoczy ponad nią. Jako że są one nieco słabsze niż dzik, siatka nie musi być tak gruba. Aby zabezpieczyć się przed wszystkimi gatunkami dzikich zwierząt, najlepiej zdecydować się na siatkę odstraszającą z mocnego drutu. Profesjonalne siatki odstraszające zapewniają optymalne przewodzenie, dzięki czemu dzik czy jeleń po dotknięciu zostaje odczuwalnie porażony prądem. Zwierzę to zapamiętuje i w przyszłości unika kontaktu z ogrodzeniem. Co ciekawe, sarny wyczuwają pole magnetyczne ogrodzenia, co odwodzi je od podchodzenia do ogrodzenia i wchodzenia na pole.

Borys s.c.

Jankówko 1E

62-200 Gniezno

TEL. 61 425 27 98

O NAS

Firma BORYS na polskim rynku istnieje już od 1994 roku. Jako jedyna w Polsce zajmuje się sprzedażą oraz profesjonalnym montażem stałych ogrodzeń elektrycznych.
Zapraszamy do kontaktu.