Kompleksowe rozwiązania dla hodowli zwierząt

Czym się kierować wybierając paśnik dla bydła?

Paśnik jest jednym z niezbędnych elementów, które powinny znaleźć się na pastwisku. Pozwala on na dokarmienie zwierząt odpowiednim pokarmem w momencie, kiedy pastwisko jest już dosyć mocno wyeksploatowane lub ze względu na warunki pogodowe nie dostarcza bydłu odpowiedniej ilości pokarmu. Co ważne, odpowiedni dobór paśnika ma ogromny wpływ na komfort spożywania paszy oraz zapewnienie bezpieczeństwa zwierząt.

Na czym skupić się podczas wyboru paśnika dla bydła?

Paśnik jest elementem, który służy przede wszystkim do dokarmiania zwierząt na wybiegu lub pastwisku. Niektóre modele wyposażone są w zadaszenie, dzięki czemu pokarm jest chroniony przed wilgocią, śniegiem, deszczem czy innymi czynnikami atmosferycznymi. Zadaszenie jest świetnym rozwiązaniem także w okresie jesienno – zimowym, kiedy dostęp do naturalnego pokarmu jest utrudniony. Odpowiednio zaprojektowany paśnik chroni także przed nadmiernym marnowaniem paszy, co jest ogromnie ważne nie tylko dla zwierząt, ale i dla hodowcy – zwierzęta nie muszą walczyć o dostęp do pokarmu, natomiast hodowca nie odnotowuje strat materialnych.

Paśnik dla bydła powinien być odpowiednio dobrany, dzięki czemu do minimum ograniczy się ryzyko doznania urazów przez zwierzęta. Ze względu na to, że na pastwisku paśnik dla bydła może być narażony na niekorzystne warunki atmosferyczne, a także kopanie czy inne urazy mechaniczne, powinien być trwały i odporny na uszkodzenia. Ważne jest również, aby był wykonany z materiałów, które nie stanowią zagrożenia dla bydła. Kolejną cechą, na którą należy zwrócić uwagę, jest wysokość paśnika. Powinna być ona dostosowana do hodowanego gatunku zwierząt. Nie mniej ważna jest również ilość stanowisk, dzięki czemu każde zwierzę będzie miało swobodny dostęp do pokarmu. Dobrze dobrany paśnik powinien zapewniać łatwy dostęp do pokarmu, niezależnie od tego, w jakim wieku jest dane zwierzę.

Borys s.c.

Jankówko 1E

62-200 Gniezno

TEL. 61 425 27 98

O NAS

Firma BORYS na polskim rynku istnieje już od 1994 roku. Jako jedyna w Polsce zajmuje się sprzedażą oraz profesjonalnym montażem stałych ogrodzeń elektrycznych.
Zapraszamy do kontaktu.

 

Zaproszenie na Zielone Agro Show 2024