Jak montuje się poidła dla zwierząt?

Hodując zwierzęta, należy liczyć się z tym, że potrzebują one stałego dostępu do dużej ilości wody. Dotyczy to zwłaszcza krów mlecznych, których zapotrzebowanie na wodę może osiągać nawet 100 litrów na dobę. Aby zapewnić zwierzętom hodowlanym stały dostęp do wody, wykorzystuje się specjalne poidła. Dzięki nim możliwe jest pobieganie wody w dowolnych porach i ilościach. Ważne jest, aby poidło było odpowiednio dobrane do gatunku zwierząt, a także prawidłowo zamontowane.

W jaki sposób należy montować poidła dla zwierząt?

Obecnie dostępne są różne modele poideł, dopasowane do potrzeb danych zwierząt hodowlanych. W przypadku krów najczęściej stosowane są poidła jednokomorowe oraz poidła wannowe z zaworem pływakowym, które można bardzo łatwo opróżnić z brudnej wody. W okresie zimowym świetnie sprawdzają się poidła podgrzewane lub izolowane. Poidła dla bydła  mogą być montowane na ścianie budynku, dostępne są także modele wolnostojące.

Poidła wolnostojące nie wymagają montażu – wystarczy postawić je w miejscu, w którym dostęp do niego będą miały wszystkie zwierzęta. Nie może ono powodować problemów z poruszaniem się zwierząt po boksie czy zagrodzie. Ważne jest również to, aby podczas montażu kilku poideł zachować między nimi mniej więcej równe odległości. Dzięki temu wszystkie zwierzęta będą mogły swobodnie korzystać z dostępu do wody, bez konieczności walki o miejsce.

W przypadku modeli montowanych do ściany budynku należy zwrócić uwagę na to, na jakiej wysokości montuje się poidło. Nie może być ono zbyt nisko ani zbyt wysoko. Jeżeli ono zainstalowane za wysoko, może dochodzić do rozlewania wody, natomiast jeżeli zostanie ono zamocowane za nisko, może zostać zanieczyszczone przez odchody, a samo poidło może zostać uszkodzone – bydło może na nim stawać.

Borys s.c.

Jankówko 1E

62-200 Gniezno

TEL. 61 425 27 98

O NAS

Firma BORYS na polskim rynku istnieje już od 1994 roku. Jako jedyna w Polsce zajmuje się sprzedażą oraz profesjonalnym montażem stałych ogrodzeń elektrycznych.
Zapraszamy do kontaktu.

AS2023-Zaproszenie