Kompleksowe rozwiązania dla hodowli zwierząt

Jak wybrać słupki do ogrodzenia elektrycznego?

Ogrodzenia elektryczne są skuteczną metodą ochrony terenu przed drapieżnikami, a także zabezpieczeniem przed ucieczką zwierząt z ogrodzonego terenu. Jednym z kluczowych elementów takiego ogrodzenia są słupki, które mają za zadanie utrzymać przewody elektryczne na odpowiedniej wysokości. W tym artykule przedstawiamy kilka wskazówek, jak wybrać odpowiednie słupki do ogrodzenia elektrycznego.

Na czym skupić się podczas wyboru słupków do ogrodzenia elektrycznego?

Słupki do ogrodzenia elektrycznego mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej wybierane są słupki drewniane, metalowe oraz te wykonane z tworzywa. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady, dlatego też podczas wyboru najlepiej jest kierować się konkretnymi potrzebami danego pastwiska.

Kolejną ważną cechą jest długość słupków. Powinna być ona dobrana w zależności od wysokości ogrodzenia oraz głębokości, na jaką mają być wbite w ziemię. W przypadku ogrodzeń o niskiej wysokości wystarczy słup o długości około 1,5 metra. Dla ogrodzeń o większej wysokości najlepiej wybrać słupki o długości co najmniej 2 metrów. Następną cechą wartą sprawdzenia jest nośność. Słupki do ogrodzenia elektrycznego muszą być wystarczająco wytrzymałe, aby utrzymać przewody elektryczne. Należy wybrać słupki o odpowiedniej nośności, która będzie zależeć od grubości drutu oraz odległości między słupkami.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru słupków?

Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na grubość słupków, ponieważ przekłada się ona bezpośrednio na ich trwałość. Grubość ścianki słupka jest ważna, ponieważ wpływa na jego trwałość i wytrzymałość. Słupki powinny być również estetycznie wykończone, gładkie i zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, dzięki czemu posłużą dłuższy czas.

Borys s.c.

Jankówko 1E

62-200 Gniezno

TEL. 61 425 27 98

O NAS

Firma BORYS na polskim rynku istnieje już od 1994 roku. Jako jedyna w Polsce zajmuje się sprzedażą oraz profesjonalnym montażem stałych ogrodzeń elektrycznych.
Zapraszamy do kontaktu.

 

Zaproszenie na Zielone Agro Show 2024