Kompleksowe rozwiązania dla hodowli zwierząt

Jak dobrać elektryzator do ogrodzenia elektrycznego?

Elektryzator to kluczowy element ogrodzenia elektrycznego, który ma za zadanie zabezpieczyć teren przed niepowołanymi osobami lub zwierzętami. Wybór odpowiedniego urządzenia jest niezwykle ważny, gdyż wpływa na skuteczność i bezpieczeństwo całego systemu. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka istotnych kwestii, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze elektryzatora do ogrodzenia elektrycznego.

Elektryzatory impulsowe

Najpopularniejszym rodzajem elektryzatorów są elektryzatory impulsowe. Charakteryzują się one tym, że generują krótkie impulsy energii elektrycznej o określonym natężeniu i częstotliwości. Dzięki temu nawet w przypadku dotknięcia ogrodzenia elektrycznego, nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia zarówno ludzi, jak i zwierząt.

Zasilanie elektryzatora

Istnieją trzy sposoby zasilania elektryzatorów – sieciowe, bateryjne oraz solarno-bateryjneElektryzatory sieciowe wymagają podłączenia do stałego źródła prądu, co sprawia, że są one najbardziej niezawodne, ale jednocześnie ich zastosowanie jest ograniczone do miejsc z dostępem do energii elektrycznej. Elektryzatory bateryjne zasilane są za pomocą akumulatorów, dzięki czemu mogą być stosowane w miejscach odległych od sieci energetycznej. Warto jednak pamiętać o regularnym ładowaniu baterii. Natomiast elektryzator z panelem słonecznym wykorzystuje energię słoneczną do naładowania akumulatora, co pozwala na długotrwałe i ekologiczne zasilanie ogrodzenia.

Długość ogrodzenia

Wybierając elektryzator, należy uwzględnić długość ogrodzenia, jaką planujemy zabezpieczyć. Każde urządzenie ma określony zasięg działania, który jest podawany przez producenta w opisie produktu. Warto zainwestować w elektryzator o nieco większym zasięgu niż faktyczna długość ogrodzenia, aby mieć pewność, że cały teren będzie odpowiednio chroniony.

Rodzaj zwierząt

Ogrodzenia elektryczne są często stosowane do ochrony upraw przed zwierzętami lub utrzymania zwierząt gospodarskich na wyznaczonym terenie. W związku z tym warto wybrać elektryzator o odpowiednim natężeniu prądu, które będzie skuteczne dla danego gatunku zwierząt. Na przykład, do odstraszania dzików potrzebne jest ogrodzenie o wyższym napięciu niż w przypadku królików czy ptaków.

Borys s.c.

Jankówko 1E

62-200 Gniezno

TEL. 61 425 27 98

O NAS

Firma BORYS na polskim rynku istnieje już od 1994 roku. Jako jedyna w Polsce zajmuje się sprzedażą oraz profesjonalnym montażem stałych ogrodzeń elektrycznych.
Zapraszamy do kontaktu.